SHARE WEEK 2016 – blogerzy polecają blogerów

26 marca 2016

Kilka dni temu na blogu Andrzeja Tucholskiego ruszyła piąta edycja Share Week, w której blogerzy polecają innych blogerów (a w tym roku także youtuberzy – youtuberów). Aby wziąć udział w akcji, należy na swoim blogu polecić trzy inne blogi, kierując się ich jakością i tym, jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu, a następnie wpisać je do odpowiedniego formularza. Po zakończeniu całego przedsięwzięcia na stronie Andrzeja pojawi się podsumowanie, które blogi polecane były najczęściej.

W poprzednich latach obserwowałam Share Week jako nie-bloger, a w tym po raz pierwszy mogę sama wziąć udział w akcji. Prawdę mówiąc, nie mogłam się już doczekać jej ogłoszenia i to, jakie strony chcę Wam polecić, zdecydowałam już kilka tygodni wcześniej. Wyobraźcie sobie, jakie było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłam, że w gronie blogów, które zarekomendował Andrzej, znalazły się dwa, które planowałam polecić także ja – przy czym uwierzcie mi, czytam trochę więcej blogów niż te trzy. Nie wpłynęło to jednak na zmianę mojej decyzji – uważam, że jest to sukces jak najbardziej zasłużony i życzę Autorkom jeszcze wielu poleceń w tegorocznej odsłonie Share Week.

Poznajcie moje typy:

KASIA GANDOR

Kasia jest byłą modelką o figurze Anji Rubik i zdolną studentką biotechnologii. Świetnie rysuje i jeszcze lepiej pisze. Na blogu publikuje przede wszystkim wpisy naukowe, oparte na rzetelnych źródłach i napisane tak, że po prostu chce się czytać – przystępnie i z humorem. Polecam bardzo!

Trzy teksty Kasi, które powinniście przeczytać:
Wszystko, co musisz wiedzieć o antybiotykach
Szczepienia: debata, która nie powinna mieć miejsca
Chłopcy, dziewczynki i wszyscy pomiędzy, czyli ideologia gender w biologii

ONE LITTLE SMILE

One Little Smile to blog prowadzony przez Paulinę, która zawodowo zajmuje się projektowaniem grafiki. Wśród wpisów na blogu znajdziecie między innymi rewelacyjne projekty do wydruku oraz wiele praktycznych wskazówek dotyczących tworzenia estetycznych treści. Z ręką na sercu mogę przyznać, że bez porad Pauliny mój blog wyglądałby zupełnie inaczej – znaczy gorzej.

Trzy wpisy Pauliny, które mają szansę odmienić Wasze życie:
5 narzędzi do tworzenia ładnych treści
Gdzie szukać ładnych zdjęć? 42 darmowe stocki
W co zapakować pieniądze lub kartę? 3 minikoperty do wydruku

HRABINA WELTMEISTER

Hrabina Weltmeister to blog podróżniczo-lifestylowy. Prowadzi go moja kuzynka, która niesamowicie wspiera mnie w moich blogowych poczynaniach, cieszę się więc, że mogę się jej w jakiś sposób odwzajemnić. Nie myślcie jednak, że miejsce na liście przypadło Hrabinie jedynie „po znajomości” – zasłużyła sobie na nie całkowicie, dopieszczając językowo każdy wpis i znajdując ciekawą perspektywę dla podróżniczych treści.

Trzy wpisy Hrabiny, do których warto zajrzeć:
Przepis na życie po toskańsku
Maison Antoine – gdzie Angela Merkel wpada na frytki
Mamma Mia! Zostałam menelem

Gorąco zachęcam Was do odwiedzin u Kasi, Pauliny i Hrabiny Weltmeister. Jeśli sami prowadzicie bloga i chcielibyście wziąć udział w tegorocznym Share Week, macie czas do 3 kwietnia.

PS Obrazek ilustrujący wpis ściągnęłam całkowicie za darmo z bloga Jest Rudo.